טיפים לבחירת חברת מומחים לייעוץ החזר מס

החזר מס הינו שירות נדרש, במיוחד בימים אלו. בעוד החלטות הממשלה מבוססות בעיקר על סגירת המשק והגבלתו, היא מפצה את אזרחיה בכל מיני מענקי מס שמגיעים להם בעקבות הפגיעה בפרנסתם. אז מה מומלץ לבדוק שקיים בחברת החזר מס לשכירים או עצמאיים שתפנו אליה? אלו התמחויות של החזר מס חשוב לוודא כי קיימות בשורותיה?

טיפ מס' 1 – ודאו כי החברה בקיאה בדיני החזר מס בעקבות פגיעה בפרנסה

אמנם בישראל אין סגירה רשמית של המשק אבל פקחי משרדי הממשלה מגבירים אכיפה, נכנסים לאולמות אירועים ולמסעדות, ומורים לסגור אותם אפילו בגלל בדיל אבק שנתגלה בין המרצפות. לא זו אף זו, הם משיתים קנסות יקרים ולמעשה שוברים את מטה לחמם של בעלי עסקים רבים. ניתן לבקש החזר מס בעקבות הפגיעה. נסגר לכם העסק? שירות החסר מס יבדוק את המקרה שלכם ויגבש מתווה להכלת ההחזר בפועל.

טיפ מס' 2 – ודאו כי החברה מעורה בנושא החזר מס שבח על מכירה דירה

זה נשמע אבסורד כי כל ממשלות העבר דגלו בפטור ממס שבח כמעט לכל אדם שמכר דירה, אבל מאז 2014 דברים התחילו להשתנות. הענקת דירה במתנה אפילו עשויה לחייב את נותן המתנה במס שבח, וכמובן שכך ייעשה גם במכירה אמיתית. מדובר במס של 25% משווי הדירה שנמכרה, סכום נכבד לחלוטין. מבחינתכם, ללא ספק נדרשת פעולה על מנת למנוע את גבייתו או להחזיר לכם את המס, במידה ונגבה. החזר מס שבח הוא שירות שמאד מומלץ שיהיה בחברת ייעוץ מס אליה אתם פונים על מנת לחסוך לכם במס הכבד.

טיפ מס' 3 – ודאו כי מדובר בתוכניות ללא החזר לרשויות המיסים בעתיד

רשויות המס טורחות לציין, באם מגיע לכם איזשהו מענק, האם זה מענק קבוע או מענק מותנה. מענק מותנה הוא מענק לפיו אם ההכנסה שלכם השתפרה, תצטרכו להחזיר אותו או את חלקו. לפני שתאשרו לחברת החזר מס לפעול בשמכם, מומלץ לשאול אותה האם מדובר בהחזר קבוע או מותנה, ואם הוא מותנה, מתי תצטרכו להחזיר את הכסף. בדרך זו תוכלו לקבל החלטות נכונות לגבי ההחזרים המגיעים לכם ולדעת היכן אתם עומדים. אם אכן מצבכם הכלכלי קשה, כנראה שלא תידרשו להחזר. אבל אם מצבכם הכלכלי עומד להיות טוב, מומלץ לדעת מראש שפקידי השומה ישלחו לכם מכתבי התראה אדומים עם הוראה לשלם.