טיפים לבחירת עורך דין מומחה לפשיטת רגל

עורך דין מומחה לפשיטת רגל הוא אחד מאנשי הקשר שחשוב להכיר מבעוד מועד במסגרת השגרה שלכם בישראל. יוקר המחייה הגבוה מחד וריבוי החובות למוסדות ולרשויות המס מאידך שם אותנו במרוץ עבודה אימתני הן כשכירים והן כעצמאיים, מה שחושף כל אחד ואחד מאתנו למצב של חדלות פירעון: ריבוי חובות שלא ניתן להחזיר אפילו בהוצאה לפועל, מה שיגרום להעברה לפשיטת רגל. ההבדל בין 2 רשויות הגבייה אינו סמנטי כי אם פונקציונאלי.

קדימון: על מהות ההבדל בין הוצאה לפועל לפשיטת רגל

בעוד בהוצאה לפועל לא דנים באופן השגת כספי החוב שצריך להיות משולם, אלא רק מחייבים אתכם להחזיר אותם, בפשיטת רגל דנים גם בדרך בה הכסף הושג על מנת להתחקות אחר מקורותיו של החייב. למשל, בהוצאה לפועל, ככל שלא נעשה עיקול כלפי החייב, הוא יכול לבצע פעולה מסחרית חיצונית כמו השכרת דירה או אוטו שבבעלותו ולשלם מהכספים שהוא מרוויח לקופת לשכת ההוצל"פ. בפשיטת רגל, הכונס הרשמי צפוי להורות לעקוב אחר מקור המימון, בטח אם הוא כה מהיר וזמין. נתפס אוטו? נתגלתה דירה שלא דווחה? הם יחולטו, יימכרו והכסף שיתקבל ישמש להחזר החוב שלכם. בשביל למנוע את זה, אתם תהיו מוכרחים לצידכם עורך דין מומחה לפשיטת רגל שיידע לבלום זאת ולהוציא אתכם מהסדר הגבייה עם הפטר מלא באופן בטוח.

טיפ מס' 1 – בחרו בעורך דין שניחן במבנה טיעון משפטי טהור ולא מתבסס רק על מספרים ומחירים

זה נשמע טיעון טריוויאלי ובסיסי אבל תתפלאו, חייבי פשיטת רגל רבים נופלים בזה: הם בוחרים עורך דין שמתאים יותר להוצאה לפועל. הוא מכיר את החוקים, יודע, מניסיונו, על איזה חוב ניתן לעבור לסדר היום ולדחות בכמה ימים ואיזה יש לפרוע מיד, ומתבסס, בעיקר, על המצב הכספי הראלי שלכם כדי להשיג לכם הישגים מול הוצל"פ. בפשיטת רגל צריך יכולות גבוהות מכך, ובראשן – תרגום המצב שלכם לטיעון משפטי הומני שישמש לטובתכם. לדוגמה, כאשר עורכים ישיבה עם הנושים, מבחינה ראלית, הכונס הרשמי צפוי לגנוז חלק מהחובות הפרטיים ולהשאיר על כנם כמעט את כל המוסדיים. אם עורך הדין מצליח לגרום לביטול (על ידי הכונס) חובות לרשויות כמו חברת חשמל, תאגיד המים האזורי, העירייה ואפילו מיסים ישירים, זה עו"ד פשיטת רגל שמומלץ לכם לעבוד עמו.

טיפ מס' 2 – בחרו בעורך דין בעל היסטוריה של מחיקת חובות בכנסי נושים

עורך דין מומחה לפשיטת רגל הוא כזה שיודע לקרוא הסדרי חוב, להבין את מהותם ולתרגם את שרואות עיניו לחוות דעת משפטית שבאמצעותה אולי ניתן לבטל אותם או את חלקם. עו"ד פשיטת רגל בעל היסטוריה של מחיקת חובות רחבה עד כדי הקטנה משמעותית של קופת הכינוס הוא איש המקצוע שאתם תצטרכו לצידכם במידה ותהיו חייבים בהסדר פש"ר.