טיפים לבחירת מסגרת לימוד המכשירה אתכם כבעלי רשיון משיט

רשיון משיט מסוג "סקיפר" מאפשר לכם להשיט יאכטות כחוק. ההשטה מאפשרת לכם לנוע בים הפתוח עם יאכטה משלכם או לשוט על יאכטה מושכרת. ניתן גם לעבוד בחברות שיוט כשייטים שכירים. רשיון משיט מצריך קורס סקיפרים, אותו ניתן ללמוד במרינה בהרצליה. המרינה הקטנה ברחוב השונית 2 פינת יורדי ים 1 בעיר מארחת בתי ספר המלמדים קורס זה. כיצד מומלץ לבחור את מסגרת הלימוד שלכם? מאמר טיפים זה יספק לכם אל כל המידע המבוקש בנושא.

טיפ מס' 1 – בחרו בבית ספר שיש בו צי יאכטות גדול

בית ספר המחזיק עתודות של יאכטות חונות במרינה יאפשר לכם להתמקצע על סוגים שונים של כלי שייט במהלך התרגול המעשי. השטה של מספר יאכטות גדול תאפשר לכם ללמוד מערכות שונות של מפרשים והיגוי וכן ללמוד כיצד להפעיל תאי פיקוד מסוגים שונים, לרכוש ידע על מערכות קשר ימי שונות, ועוד. חשוב לציין כי כל דבר שתפגשו בו ביאכטות עצמן גם יילמד בכיתה, אבל אי כמו התרגול המעשי. לכן, כשאתם לומדים נושאים חשוב לוודא שתמיד יש לכם גם מקור-תרגול עבורם, ואת זה עושים רק על ידי רישום לבית ספר שיש בו הרבה יאכטות לתרגול.

טיפ מס' 2 – בררו פרטים אודות סילבוס הלימוד

יש לברר כמה חודשים אורך הקורס, כמה מפגשים בשבוע, וכמה שעות יארך כל מפגש. יש לברר האם ניתן לספק שיעורי השלמה למחסירים והאם ניתן להגיע לתקופת ניסיון לפני שמשלמים על המסלול כולו. פרטים אלו יסייעו לכם לקבל החלטה נכונה בדבר מסגרת הלימוד עבור רשיון שייט.

טיפ מס' 3 – בדקו האם ישנן הנחות על בסיס עסקי

במידה ואתם מארגנים עובדים מנוהלים שלכם או כאלה שעובדים עמכם בעסק, בררו האם ניתן לקבל הנחה ברישום. בבתי ספר המספקים הכשרה עבור רשיון משיט נהוג לספק הנחה זו אם ההתקשרות עמם נעשית על בסיס עסקי מאורגן במספר גדול של נרשמים מטעם בית העסק. אם ביכולתכם לגייס קבוצה מאורגנת, ייתכן כי תוכלו לקבל על כך הנחה לנרשם ובכך לחסוך בעלויות הכוללות של פרויקט רשיון משיט שבכוונתכם להסדיר.