כך תסדירו נכונה שירות מעורך דין לפשיטות רגל

עורך דין לפשיטות רגל הוא אחד הספקים החשובים עבור כל אזרח, ולא רק לבעלי עסקים. גם עובדים שכירים שפוטרו ממקומות עבודתם אך חייבים כספים לחברות האשראי ולבעלי דירות שכורות, למשל, עלולים למצוא את עצמם בחוב בפשיטת רגל אם לא עמדו במוסר התשלומים שהקצתה עבורם רשות ההוצאה לפועל. על ההבדלים בין פשיטת רגל לבין הוצאה לפועל נספק מידע בקדימון שלפניכם ובהתאם לכך – מידע קריטי שאתם צריכים לפני בחירת העורך דין שייצג אתכם שם.

ההבדל העיקרי בין פשיטת רגל להוצאה לפועל – היחס המשפטי

בהוצאה לפועל אין כמעט יחס משפטי ולמעשה, אין שם כמעט משפטנים על אף שהמחלקה היא חלק ממשרד המשפטים. פקידי ההוצאה לפועל – כשמם כן הם. הם עוסקים בעיקר בהוצאה לפועל של החוב ולא מעניין אותם איך הבאתם להם את הכסף ובאיזו צורה. מצדם, תסתירו מידע שיש לכם דירה, אוטו, כלי נגינה יוקרתי וכד'. כל עוד במסגרת הסתרת המידע הזו אתם מספקים להם כסף שהולך לנושים, אסור להם לנקוט נגדכם בשום צעד משפטי. הדבר שונה בתכלית כשמדובר בפשיטת רגל. פקיד פשיטת הרגל, שנקרא "מנהל מיוחד" הוא מינוי של שופט מחוזי, כונס רשמי. להם יש סמכות, בנוסף להחזרים התקופתיים שאתם מנפקים עבורם, "לחטט" לכם במידע האישי, לאתר נכסים ומוצרי יוקרה ולחלט לכם אותם כדי להאיץ את תשלום החוב. כמובן שבמצב בו הדירות וחפצי היוקרה כיסו חלק נכבד מהחוב אתם חוזרים להוצאה לפועל כי החוב שלכם קטן ולא מצריך הסדר פשיטת רגל. מה עושים כדי למנוע את חילוט הרכוש? מלווים את עצמכם מ- Day1 בפשיטת רגל עם עורך דין מומחה.

ודאו כי לעורך הדין יש ניסיון מקצועי בהתנהלות מול מנהלים מיוחדים

המנהל המיוחד הוא לא העורך דין שלכם. הוא העורך דין של מוסד הכונס הרשמי בפשיטת רגל וככזה הוא פועל נגדכם מהיום הראשון במטרה לאתר נכסים שהסתרתם. אבל, אנחנו חיים במדינת חוק. אם יתברר כי הדרך בה הוא איתר את הרכוש שלכם לא הייתה חוקית, ייתכן וניתן יהיה למנוע את חילוט הרכוש. בדיוק לשם כך אתם צריכים עורך דין לפשיטות רגל שיגבש חוות דעת משפטית, יסיק כיצד הגיע המנהל המיוחד לרכוש שלכם ויגיש נגדו תביעות עיכוב ומניעה, כמתבקש.

ודאו כי לעורך הדין יש ניסיון מקצועי בהתנהלות בהסדר נושים

הסדר נושים הוא אספת נושים באישור הכונס הרשמי וביוזמת המנהל המיוחד שמונה לחייב. המנהל המיוחד פועל על פי מה שקבע החוק: עסקים פרטיים נמצאים על הכוונת של ביטול החוב, וגופים ממשלתיים ועירוניים נמצאים בראש הפירמידה כשהם כמעט חסינים מביטול. חשוב לעבוד עם עורך דין מומחה לפשיטת רגל שמכיר היטב את חוק הסדר הנושים ויוכל למצוא פרצות לטובתכם לביטול כמה שיותר מהחובות.