טיפים לבחירת עורך דין זכויות יוצרים באינטרנט

זכויות יוצרים באינטרנט הוא תחום שחשוב להכיר עבור כל גולש, במיוחד אם מדובר בחברה, עסק או אפילו אומן יוצר בודד המעלה תכנים. זכויות יוצרים באינטרנט קל מאד להפר וקשה מאד לתקן. באמצעות מאמר זה תוכלו ללמוד כיצד לבחור עורך דין המתמחה בתחום זה ובכך להחזיר את היצירות והפעילות שלכם לעצמכם ולהשכיל לגלוש בבטחה בימי העתיד.

פנו לעורך דין המתמחה בהסרת תוכן מקוון

השאלה איך מסירים תוכן מגוגל עוברת דרך משרדו של עורך דין מומחה לדיני אינטרנט. עורך דין זה מצויד בכתובות, בטלפונים ובאימיילים של גורמים חשובים בגוגל ישראל וברשתות החברתיות אשר יש להם סניפים בה. הוא יפנה אתכם לאן שצריך וינסח חוות דעת משפטית שתתורגם גם לאנגלית אשר תתרה בהנהלת הרשת להסיר את הפרסומים הפוגעים שמהווים את גניבת זכויות היוצרים ברשת.

הוכחה שהחומר הגנוב שייך לכם

באמצעות חוות דעת משפטית העורך דין יראה כי היצירה שייכת לכם. הדבר חשוב במיוחד אם היא לא נרשמה באיזשהו איגוד מקצועי לשימור זכויות היוצרים כמו אקו"ם במוזיקה או רשם הפטנטים בתחומים כלליים יותר. חוות הדעת המשפטית ניתנת לביצוע באמצעות משלוח עצמי בדואר של היצירות שלכם לעצמכם ללא פתיחת המעטפה (דבר שכל אחד צריך לעשות כדי להבטיח את שימור הזכויות) ובאמצעות סממנים מזהים על היצירה שנשגבים מבינתו של גנב הזכויות והם שיסגירו כי מדובר בחומרים שלכם.

המשך טיפול בגורם שגנב את הזכויות

שלב זה לרוב לא נמצא לפתחו של משרד עורך דין זכויות יוצרים, אבל כאשר הגנב נתפס בקלקלתו הוא עלול להגיב בדרך לא רציונלית: לפרסם עליכם מידע כוזב, לאיים בצ'אטים, להפיץ לשון הרע וכד'. במידה והגורם הוא אדם מוכר ולא בוט שלא יודעים מיהו ניתן להתחיל לגבש נגדו תביעת דיבה או לשון הרע. במידה והגורם הזה הוא בוט, נדרשת שוב התערבות של גוגל או פייסבוק אך הפעם תוכלו לטפל בכך לבד באמצעות חסימתו. במידה ויהיה חשוב לו להתגלות הוא יעשה כן במוקדם או במאוחר, ואם מדובר בישראלי ניתן יהיה לתבוע אותו על המעשים. לכן, עורך דין זכויות יוצרים באינטרנט שמתמחה גם בדיני נזיקים כמו לשון הרע ותביעות דיבה הוא סמכות מקצועית שמומלץ לעבוד מולה.