חדר כספות פרטי או חדר כספות של הבנק? המומחים משווים

ברור לרובנו, אפוא, כי כספת בבית או במשרד מוכשר/בבעלות היא לא פתרון. היא מכשיר לסיכון חייכם. כאשר כספת מותקנת שלא בתוך חדר כספות ייעודי, אלא במקום בבעלותכם בלי הכשרת אבטחה, די בכך שהעובדים או החברים שלכם יגלו את הכספת (והם יגלו אותה גם אם הכמנתם אותה היטב בתוך הקיר) בשביל שהמכרים שלהם או מכרים של המכרים שלהם יספרו לשודדים מסוכנים. הסטטיסטיקה הוכיחה כי זו גורלה של כמעט כל כספת בבית הלקוח (והמעט שהסטטיסטיקה טועה לגביו הן כספות של אנשי כוחות הביטחון ובראשם שוטרים, שעל פי חוק חייבים להחזיק בביתם כספת). ככל שאתם אנשים שלא עוסקים בביטחון ולא חייבים לאחסן בבית שלכם כספת, אל תעשו את זה. פנו לשירות כספת בבנק או בחברה הפרטית. מיד נשווה ביניהם ונעזור לכם לקבל החלטה נבונה.

כספת בבנק – יתרונות וחסרונות

יתרון: זול ונגיש לכל אדם עובד. ב- 1,000 ₪ בממוצע ניתן לקנות תא לשנה שלמה.

חסרון: ובכן, ישנם כמה חסרונות. קודם כל, כספת בבנק מגבילה אתכם ל- 20 ביקורים בשנה. שנית, אתם מוגבלים לביקורים בשעות פתיחת הסניף בלבד. שלישית, העובדים שיחזיקו במפתח המשנה של הכספת הם פקידים, ועל כן הוכשרו באבטחה בדיוק כמוכם. אם ייכנס שודד לסניף, שניכם חשופים בצריח. רביעית, היה והשודד ברח עם הרכוש – לא תוכלו לעשות כלום חוץ מלתבוע את הבנק. גם אז לא בטוח שתקבלו את רכושכם (בכל זאת, לא נולד הסטטיסטיקאי שיחזה תוצאות של דיונים משפטיים).

כספת בחברה פרטית – יתרונות וחסרונות

יתרון: ובכן, ישנם כמה יתרונות. קודם כל, אתם נהנים ממערך אבטחה תלת שלבי: חומרי בנייה חסונים וחזקים, מערך שמירה אימתני של מאבטחים מקצועיים יוצאי יחידות קרביות וביטוח לרכוש. כן, מי שמשלם מנוי כספת מטעם חדר כספות פרטי מקבל פוליסת ביטוח של 5,000 דולר ארה"ב לאבטחת רכושו מטעם חברת Lloyds. ניתן, בתוספת תשלום, לשדרג עוד יותר את האבטחה עם מצלמות אבטחה והזמנת שומר מלווה מהאוטו לכספת ולהיפך. בנוסף, אין הגבלות ביקורים. ניתן להגיע עד 22:00 כל יום.

חסרון: מחיר הפתיחה של כספת מטעם מתחם כספות פרטי יקר פי 2 בממוצע מהמחיר בבנק. ברם, בהשוואה למה שמקבלים, זה זול יותר ברמה המעשית. בחברה הפרטית אתם חסינים הן מפגיעה בכם ובוודאי מפגיעה ברכושכם, מה שהוכחנו שלא קורה בהכרח בבנק.