כמה דברים שחשוב שתדעו לפני שאתם פונים אל יועץ משכנתאות עבור המשכנתא הראשונה שלכם

עומדים לפנות אל יועץ משכנתאות ולהגיש בקשה לקבלת משכנתא בפעם הראשונה? הנה כמה דברים שכדאי שתדעו:

1. דירוג האשראי שלכם חשוב – לפני הגשת בקשה למשכנתא, קבלו עותק של דירוג האשראי שלכם, זה יאפשר לך לראות מה הבנקים רואים כשהם בודקים את הבקשה שלכם ויאפשר לכם לקבל ייעוץ ראשוני נכון יותר מיועץ המשכנתא.

אם דירוג האשראי שלך לא מספיק טוב, יש הרבה דברים פשוטים שאתם יכולים לעשות שיכולים להעלות את הדירוג שלכם לפני הגשת הבקשה.

2. הגדירו מראש את התקציב שלכם – שבו וקבעו את התקציב שלכם לפני הגשת בקשה למשכנתא. תצטרכו להיות בטוחים שאתם יכול ללוות מספיק כדי לכסות את רכישת הנכס כולל כל העלויות והעמלות הנלוות.

3. שמרו על רצף תעסוקתי – רוב הבנקים ירצו לראות שהייתם אצל המעסיק שלכם זמן ממושך יחסית לפני שהם יתנו לכם משכנתא, אז אם אתם חושבים להחליף מקום עבודה, כדאי שתנסו להחזיק מעמד עד שתצליחו לקבל את המשכנתא שלכם.

4. נסו לסגור חובות מראש – אם אתם מגישים בקשת משכנתא, הדבר האחרון שכל בנק מלווה ירצה לראות הוא שאתם מחזיקים בחובות גבוהים אחרים כמו הלוואות בכרטיסי אשראי בנקים אחרים. לפני שאתם מגישים בקשה למשכנתא, נסו לצמצם את כל החובות שיש לכם, זה יסייע לכם מאוד.

5. הוכחת הכנסה – הבנקים ירצו לראות הוכחה לכמה אתם מרוויחים, ולכן כדאי להכין מראש את כל המסמכים על כך כמו תלושי משכורת או דוחות מס לעצמאיים, הוכחות על הכנסות נוספות ועוד.

6. הון עצמי – ככל שתוכלו לחסוך יותר להון העצמי שלכם, כך יגדל מבחר המשכנתאות שיעמוד לרשותכם. ככל שההון העצמי שלכם יהיה גבוה יותר כך תוכלו לקבל הלוואה משתלמת יותר עבורכם, ולכן כדאי לנסות לגייס אפילו יותר מה 25% הון עצמי הנדרש עבור הדירה הראשונה כך שההלוואה תהיה קטנה יותר, ההחזרים החודשיים נמוכים יותר והסיכויים לכך שהיא תאושר יהיו גבוהים יותר.